AKTUALNOŚCI

Doktoranci Instytutu Historii i Politologii Akademii Pomorskiej w Słupsku zapraszają do udziału w IV. Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Doktorantów „Polska i sąsiedzi na przestrzeni wieków”, która odbedzie się 29 września 2018 r. w w Słupsku, w siedzibie Akademii Pomorskiej.

Myślą przewodnią czwartej edycji konferencji pozostaje tematyka dotycząca procesów zachodzących na ziemiach polskich i w krajach sąsiednich, a także wzajemnych relacji Polski z jej sąsiadami.

Interesować nas zatem będą następujące zagadnienia:

  1. Wieloaspektowość działalności człowieka na ziemiach polskich oraz sąsiednich;
  2. Codzienność mieszkańca ziem polskich i jej sąsiadów na przestrzeni dziejów;
  3. Potyczki, wojny, konflikty zbrojne mające miejsce na ziemiach polskich i sąsiednich w dziejach;
  4. Kwestie relacji gospodarczych, społecznych i politycznych zachodzących na ziemiach polskich i sąsiednich na przestrzeni wieków.

Organizatorzy przewidują wydanie wystąpień w recenzowanym wydawnictwie pokonferencyjnym (jeśli recenzje artykułu będą pozytywne).

Konferencja jest jednodniowa.

Zainteresowanych noclegiem wesprzemy w staraniach o uzyskanie pokoju w Domu Studenta-http://www.tanienoclegi.slupsk.pl/ (na własny koszt, opłaty są niewielkie).       

Propozycje tematów wystąpień prosimy nadsyłać do mgr inż. Małgorzaty Częścik: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Propozycję prosimy przesyłać w formie wypełnionej Karty uczestnictwa.

Ostateczny termin zgłaszania udziału w konferencji to 31 sierpnia 2018 roku.

Opłata konferencyjna wynosi 100 zł.      

Prosimy o uiszczanie opłaty konferencyjnej na konto nr: 02 1240 3770 1111 0000 4068 0617 Akademia Pomorska w Słupsku, 76-200 Słupsk, ul. Arciszewskiego 22a, z dopiskiem: wpłata subkonto 249-554 „Polska i jej sąsiedzi na przestrzeni wieków".

W skład komitetu organizacyjnego III Konferencji Doktorantów-Historyków „Polska i sąsiedzi na przestrzeni wieków” 2018 wchodzą:

  • mgr Patrycja Jędrzejewska-przewodnicząca
  • mgr inż. Małgorzata Romankiewicz-Częścik
  • mgr Marcin Prusak
  • mgr Maria Engler
  • lic. Kamil Bierka

Karta uczestnictwa [do pobrania]

Konferencja-doktorantow-EUP0891 500-big

Kontakt

Instytut Historii i Politologii
Akademia Pomorska w Słupsku

ul. Arciszewskiego 22a
76-200 Słupsk

Sekretariat Instytutu
mgr Ewa Skrzypczyk
Pokój nr 47
Telefon: 59 840 53 24
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.