AKTUALNOŚCI

Z prawdziwą radością informujemy, że w tegorocznym konkursie im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego, nasz pracownik Profesor Piotr Kołakowski za opublikowaną wspólnie z Profesorem Michałem Jarneckim monografię pt. „Ukraiński Piemont”. Ruś Zakarpacka w okresie autonomii 1938-1939, Oficyna Wydawnicza RYTM, Warszawa 2017, otrzymał Nagrodę Główną.

Nagroda im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego ustanowiona została w 2001 roku przez Polskie Towarzystwo Historyczne – Oddział w Krakowie i Wydział Historyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przyznawana jest corocznie w uznaniu wybitnych osiągnięć jednemu z grona polskich oraz zagranicznych autorów zajmujących się dziejami Europy Środkowo-Wschodniej XIX i XX wieku. Wśród laureatów z poprzednich edycji byli m.in.: Jan Jacek Bruski, Jarosław Hrycak, Marek Kornat, Piotr Majewski, Włodzimierz Mędrzecki, István Kovács, Michał Pułaski, Peter Vodopivec, Michał Zacharias.

Panu Profesorowi gorąco gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów naukowych!

Instytut Historii i Politologii

ul. Arciszewskiego 22a