Studia doktoranckie

 

ZAGADNIENIA NA EGZAMIN DOKTORSKI - PRZEDMIOT DODATKOWY - POLITOLOGIA - .

 

ZAKRES TEMATYCZNY EGZAMINU DOKTORSKIEGO Z FILOZOFII  - . 


Akademia Pomorska w Słupsku zaprasza na studia doktoranckie w zakresie historii.
Dokumenty należy złożyć w terminie do 10 września 2018 r.
w Biurze Rekrutacji Akademii Pomorskiej w Słupsku (I piętro, ul. Boh. Westerplatte 64), tel. 59 84 05 950.
Rozmowa kwalifikacyjna z kandydatami na studia III stopnia odbędzie się 12 września 2018 r., o godz. 10.00, w sali 47, na Wydziale Filologiczno-Historycznym (ul. Arciszewskiego 22a).
Komplet dokumentów powinien zawierać:

  • podanie o przyjęcie na studia doktoranckie (formularz, który generuje się pod koniec logowania),
  • oryginał lub uwierzytelniony odpis dyplomu magisterskiego lub równorzędnego,
  • kserokopię dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość kandydata poświadczoną przez upoważnionego pracownika Akademii Pomorskiej,
  • oryginał wniesienia opłaty rekrutacyjnej na nr konta bankowego wskazany podczas internetowej rejestracji,
  • dokumenty potwierdzające osiągnięcia naukowe, bądź popularno-naukowe. Więcej  informacji na stronie https://rekrutacja.apsl.edu.pl/Rekrutacja/Oferta/Doktoranckie/Historia.

Kandydaci na studia doktoranckie zobowiązani są zalogować się w internetowym systemie rekrutacji (https://ehms.apsl.edu.pl/e-rekrutacja), a następnie dostarczyć komplet dokumentów do Biura Rekrutacji.
Przyjęcia kandydatów na studia doktoranckie zostaną przeprowadzone na podstawie  listy rankingowej kandydatów, będącej wynikiem postępowania  kwalifikacyjnego.


Instytut Historii i Politologii od 2012 roku prowadzi nieodpłatne studia trzeciego stopnia (doktoranckie). Trwają one cztery lata. Według założeń mają zakończyć się obroną rozprawy doktorskiej i uzyskaniem stopnia naukowego doktora nauk humanistycznych w zakresie historii. Od kandydatów nie jest wymagane ukończenie studiów historycznych (poważna część doktorantów ich nie ukończyła). Nasi doktoranci nie płacą kosztów obrony doktoratu.

Obecnie w Instytucie studiuje ponad 60 doktorantów, którzy uczestniczą w seminariach prowadzonych przez profesorów, specjalistów epok od średniowiecza do czasów najnowszych. Zajęcia zwykle odbywają się raz w tygodniu, popołudniami. Wyróżniający się doktoranci (około 30%) otrzymują stypendia doktoranckie oraz granty na badania naukowe. Możliwe są też inne rodzaje stypendiów (również socjalne, dla osób niepełnosprawnych).

 

Chętnych zapraszamy na  rekrutację w przyszłym roku.

 

Kierownikiem studiów doktoranckich na kierunku Historia jest dr hab. prof. ndzw. Agnieszka Teterycz-Puzio

Dyżury:  środa w godz. 17.00-18.30, w pokoju nr 48 Wydziału Filologiczno-Historycznego, ul. Arciszewskiego 22a. 

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

Najważniejsze regulaminy, programy i druki do pobrania:

Kontakt

Instytut Historii i Politologii
Akademia Pomorska w Słupsku

ul. Arciszewskiego 22a
76-200 Słupsk

Sekretariat Instytutu
mgr Ewa Skrzypczyk
Pokój nr 47
Telefon: 59 840 53 24
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.