W mediach
Miło nam zakomunikować, iż 18 listopada 2018 r. ukazały się wywiady, których udzielił prof. Robert Kuśnierz dla Polskiej Agencji Prasowej (II RP "dyplomatycznie milczała" wobec sowieckich represji na Polakach) oraz portali superHistoria.pl oraz dorzeczy.pl (II RP bierna wobec Polaków w Sowietach)
Wywiady dotyczą ostatniej książki Profesora pt. "Nas, Polaków, nie ma kto bronić... Represje wobec Polaków w Związku Sowieckim w latach 1935-1938 w materiałach MSZ i wywiadu wojskowego Drugiej Rzeczypospolitej", Wydawnictwo LTW, Łomianki 2018.
 
 
 

Miło nam zakomunikować, iż w "Głosie Pomorza" w wydaniu z 29 października 2018 r. oraz w dodatku do "Głosu Pomorza" - "Głosie Słupska" dnia 2 listopada 2018 r. ukazały się relacje z wykładu otwartego prof. Romana Drozda przeprowadzonego w Redzikowie dnia 27 października 2018 r. Profesor opowiadał o relacjach polsko-ukraińskich, m.in.odniósł się do konfliktu o lwy z Cmentarza Orląt Lwowskich. Zachęcamy do lektury.

 

 

Miło nam zakomunikować, że prof. Robert Kuśnierz wziął udział w dwóch audycjach Polskiego Radia Koszalin. 10 października 2018 r. był gościem Studia Bałtyk, a 13 października 2018 r. wziął udział w magazynie "Detektywi historii", w programie pt. "Przemilczana zbrodnia". Obie rozmowy dotyczyły represji komunistycznych w stosunku do Polaków w Związku Sowieckim w latach 1935-1938.

 

Przemilczana Zbrodnia
materiał udostępniony przez Polskie Radio Koszalin

 

Miło nam poinformować, iż gośćmi kolejnego wydania programu "Letnia Redakcja TV Słupsk", które miało miejsce 17 września 2018 r. byli pracownicy naszego Instytutu: Zastępca Dyrektora dr Kacper Pencarski oraz mgr Patrycja Jędrzejewska. Program z udziałem naszych pracowników rozpoczyna się od 7 minuty (6:11) poniższego nagrania.

Rozmowa dotyczyła podsumowania tegorocznej rekrutacji na kierunki prowadzone w naszym Instytucie (historia i politologia), a także zapowiedzi zbliżającej się IV Ogólnopolskiej Konferencji Doktorantów "Polska isąsiedzi na przestrzeni wieków", która odbędzie się 29 września.

TU: Link do audycji

 

Informujemy, że w "Gazecie Kaszubskiej" 7 września 2018 r. ukazał się wywiad z dyrektorem Instytut Historii i Politologii, prof. Robertem Kuśnierzem, zatytułowany "Dlaczego w Słupsku warto studiować historię?"

 

 

Miło nam poinformować, iż w najnowszym numerze miesięcznika "Historia Do Rzeczy" (nr 9/2018) ukazał się wywiad z prof. Robertem Kuśnierzem pt. Porzuceni Polacy. Rozmowę przeprowadził red. Piotr Włoczyk. Wywiad dotyczy wiedzy II RP o sytuacji represjonowanych Polaków w Związku Sowieckim w drugiej połowie lat 30. XX w. Zachęcamy do zapoznania się z tekstem.

 

Miło nam zakomunikować, że w najnowszym numerze tygodnika "Do Rzeczy" (nr 34/286, 20-26 sierpnia 2018 r.) ukazała się obszerna recenzja najnowszej książki prof. Roberta Kuśnierza, pt. "Nas, Polaków, nie ma kto bronić"... Represje wobec Polaków w Związku Sowieckim w latach 1935-1938 w materiałach MSZ i wywiadu wojskowego Drugiej Rzeczypospolitej, Wydawnictwo LTW, Łomianki 2018, pióra red. Piotra Zychowicza. Zachęcamy do zapoznania się z tekstem!

 

Miło nam poinformować, iż w dniu 15 czerwca 2018 r. Dyrektor Instytutu Historii i Politologii AP wziął udział w programie "Wiosenna redakcja" emitowanym w TV Słupsk. Rozmowa dotyczyła kierunków kształcenia oferowanych przez nasz Instytut oraz rozwoju Instytutu. Zapraszamy do obejrzenia programu.
Wywiad z prof. Robertem Kuśnierzem od 6 min. 35 sek. http://www.tv-slupsk.pl/wiadomosci/1001,wiosenna-redakcja-tv-slupsk-15062018-czesc-1

Czytaj więcej...

Miło nam zakomunikować, że 18 czerwca 2018 r. Kurier24.info opublikował tekst o naszym Instytucie.
Zapraszamy do zapoznania się. http://www.kurier24.info/region/te-studia-daja-prace-wyniki-rankingu-sa-jednoznaczne/

 

Miło nam poinformować, że 8 czerwca br. pracownica naszego Instytutu mgr Patrycja Jędrzejewska wraz z prof. Wandą Kamińską z Katedry Pracy Socjalnej naszej Uczelni były gośćmi "Wiosennej Redakcji" TV Słupsk, gdzie zapowiedziały Ogólnopolską Konferencję Naukową „Prawa kobiet–dawniej i dziś. W stulecie nadania praw wyborczych kobietom w Polsce”, która odbędzie się 12 czerwca br. w Akademii Pomorskiej w Słupsku.
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania rozmowy (od 6:30 minuty nagrania): http://www.tv-slupsk.pl/wiadomosci/989,wiosenna-redakcja-tv-slupsk-08062018-czesc-2

 

Kontakt

Instytut Historii i Politologii
Akademia Pomorska w Słupsku

ul. Arciszewskiego 22a
76-200 Słupsk

Sekretariat Instytutu
mgr Ewa Skrzypczyk
Pokój nr 47
Telefon: 59 840 53 24
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.